STRUČNI POSJET ZAGREBAČKIM PEKARNAMA KLARA

Autor: antun mikolašević, 3. 3. 2018.

MJESTO ODRŽAVANJA:  centralni proizvodni pogon, Utinjska 48, Zagreb

DATUM I VRIJEME: utorak, 20. veljače 2018., od 11:30 – 15:30

SUDJELOVALI:

• Učenici zanimanja Pekar 1f razreda
  • Učenici zanimanja Prehrambeni tehničar , 3c  i 3c1 razreda

Pod vodstvom ljubaznih i susretljivih predstavnika jedne od naših najvećih tvrtki koja se bavi industrijskom proizvodnjom kruha, peciva i drugih srodnih prehrambenih proizvoda i uz pratnju svojih strukovnih nastavnica, učenici prvog i trećih razreda upoznali su glavni proizvodni pogon pekarne u Svetoj Klari. Učenici su imali priliku vidjeti koliko je u velikom sustavu bitna radna disciplina, urednost i obveza korištenja radno-zaštitne odjeće. Najviše dojmova ostavili su uređaji impozantnih dimenzija, kontinuirane linije proizvodnje peciva te moderne metode zvučnih naziva.

Na kraju svakog proizvodnog procesa mora se ocijeniti kakvoća gotovog proizvoda. Stoga su naši budući pekari i prehrambeni tehničari stručno i s najvećom ozbiljnošću prionuli i zadnjem zadatku – senzorskoj procjeni  najpoznatijeg Klarina slatkog proizvoda!

Bili_smo_u_Klari_za_web.doc (40.00 KB)

Prehrambeno - tehnološka škola / Gjure Prejca 2, HR-10000 Zagreb / www.ss-prehrambenotehnoloska-zg.skole.hr / ured@ss-prehrambenotehnoloska-zg.skole.hr